مصرف مسکن در دوران بارداری، عامل بیش فعالی کودک

  • جمعه, 13 مرداد 1396 ساعت 19:36
  • منتشرشده در بیماری‌ها
  • بازدید 560 بار

یکی از مشکلاتی که ممکن است باعث گرفتاری پدر و مادر شود، بیش فعالی کودکشان است. ولی اکثر مادر‌ها با اقداماتی که در دوران بارداری باید انجام دهند تا کودکشان بیش فعال نشود آگاه نیستند. یک مطالعه انگلیسی نشان می‌دهد مصرف مسکن‌های عادی مانند استامینوفن در دوران بارداری، احتمال بروز مشکلات رفتاری مانند بیش فعالی در کودکان را افزایش می‌دهد.

بررسی هفت هزار و 800 زن در دوران بارداری نشان می‌دهد بیش از نیمی از آنان در دوران بارداری از داروی‌های مسکن از جمله استامینوفن استفاده کردند. ادامه مطالعه نشان می‌دهد حدود 5 درصد از کودکان متولد شده از این مادران، در سنین هفت سالگی به یکی از مشکلات رفتاری مانند بیش فعالی مبتلا بودند.

البته محققان بر این باورند که استامینوفن برای کاهش درد یا تب در دوران بارداری، از دیگر انواع مسکن ایمن‌تر است؛ ولی به زنان هشدار می‌دهند که در مصرف این داروی مسکن زیاده روی نکنند.

ریشه مشکلات رفتاری بسیار پیچیده است و نمی‌توان آن را فقط به یک عامل مانند مصرف مسکن در دوران بارداری نسبت داد؛ ولی این مطالعه نشان می‌دهد مصرف مسکن در دوران بارداری می‌تواند این مشکلات را تشدید کند. محققان به زنان باردار توصیه می‌کنند که در دوران بارداری تا حدامکان از مصرف داروهای شیمیایی اجتناب کنند و از روش‌های طبیعی برای کاهش درد استفاده کنند.

به گزارش فاکس نیوز، اسید‌های چرب امگا 3، زنجبیل، میوه‌های حاوی آنتوسیانین (مانند توت فرنگی، انگور قرمز، گیلاس، تمشک و سیب قرمز)، ویتامین C، نعنا و پونه، روغن زیتون فرابکر و رژیم غذایی ضد التهابی، مهم‌ترین مواد غذایی آرام کننده درد هستند.

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما