سنگ لوزه چیست؟!

سنگ‌های لوزه معمولا ترکیبی از قطعات غذا، گلبول‌های سفید و باکتری‌های دهانی می‌باشند. در افرادی که دچار این مشکل هستند معمولا بوی خاصی از دهان به مشام می‌رسد. فرد مبتلا معمولا احساس جسم خارجی در محل می‌کند. این سنگ‌ها ممکن است آزاردهنده باشند ولی خطرناک نیستند.

این سنگ‌ها که بر اثر وجود باقیمانده‌های غذا و ترکیب آن‌ها با تولیدات باکتری‌ها به وجود می‌آید معمولا کوچک و زرد رنگ هستند و تشخیص آن‌ها احتیاج به بررسی دقیق دارد.

این سنگ‌ها در بالغین بیشتر از کودکان دیده می‌شود. علایم غیر اختصاصی بوده و شامل زخم گلو، سرفه مزمن و بوی بد دهان می‌باشد. همچنین احساس جسم خارجی در گلو به همراه بوی نامطبوع عود کننده از دیگر علایم می‌باشد.

این سنگ‌ها ممکن است به طور خودبه‌خود خارج شوند در غیر این صورت درمان معمولا جراحی و برداشتن سنگ می‌باشد.

برای پیش‌گیری می‌توان از غرغره آب نمک، سرکه سیب و دهانشویه‌های غیر الکلی-غیر قندی بهره جست. همچنین کم کردن مصرف شکر سفید به کاهش تولید این سنگ‌ها کمک می‌کند.

منبع: تبیان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 مهر 1395 ساعت 15:20
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما