بهترین ورزش‌های چربی سوز

  • شنبه, 05 دی 1394 ساعت 21:36
  • منتشرشده در ورزش
  • بازدید 1322 بار
تمرینات فعال

تمرینات فعال چه روی دوچرخه انجام شوند چه روی تردمیل و یا در حال پیاده روی در هر صورت یکی از بهترین تمرینات چربی سوز هستند. وقتی که شما یکی از تمرینات فعال را انجام می‌دهید هم هورمون رشد و هم آدرنالین ترشح می‌شوند. این هورمون‌ها به سوختن چربی کمک می‌کنند و البته اشتهای شما را کم می‌کنند که اگر شما قصد کاهش وزن را دارید این خبر خوبی است. 

شنا سوئدی 

حرکت شنا علاوه بر این‌که بدن شما را خوش فرم می‌کند چون انرژی می‌سوزاند به شما کمک می‌کند وزن کم کنید. برای این‌که این تمرین سخت‌تر شود بدنتان را بالا ببرید و سعی کنید وزنتان را با یک دست کنترل کنید. سپس دست دیگر را بیاورید و وزن را روی هر دو دست بیندازید. قبل از این‌که این حرکت را تکرار کنید به حالت اولیه شنا برگردید. 

وزنه 

حرکت وزنه در حدود صد سال انجام شده و دلیل آن واضح است. این حرکت نه تنها به سفت شدن نواحی شل و ول کمک می‌کند بلکه ذات هوازی تمرین به سوزاندن چربی هم کمک می‌کند چون این تمرین ضربان قلب را بالا می‌برد. علاوه بر این تمرین وزنه چون ماهیچه می‌سازد به شخص کمک می‌کند میزان بیشتری انرژی بسوزاند. 

دویدن آستانه ترشح لاکتیت را پایین می‌آورد 

مجله دانش ورزش و درمان اعلام کرده شخصی که از ابتدا فقط می‌دود (و ورزش دیگری انجام نمی‌دهد) نسبت به یک ورزشکار متناسب آستانه لاکتت پایین‌تری دارد و به طور نامتناسبی چربی می‌سوزاند. برای این‌که آستانه ترشح لاکتت را پایین بیاورید ابتدا بدن را گرم کنید و سپس ورزش را شروع کنید. سرعت فعالیت را هر دو دقیقه افزایش دهید تا جایی که نفس کشیدن برای شما دشوار شود و ماهیچه‌ها شروع به سوختن کنند. وقتی احساس کردید که به آستانه ترشح لاکتت رسیده‌اید دویدن را آهسته کنید و سرعت را به مرور کم کنید تا میزان چربی که در یک دوره دویدن می‌سوزانید بیشتر شود. 

تمرینات استقامتی متابولیک 

تمرینات استقامتی متابولیک روشی است که در صورتی که افراد تمایل داشته باشند انرژی که می‌سوزانند را بالا ببرند و میزان متابولیک را افزایش بدهند باید تمریناتی انجام دهند که تمام بدن را درگیر می‌کند. (یا تا جایی که امکان دارد قسمت‌های زیادی از بدن) و البته باید این تمرینات را پشت سر هم و با شدت زیاد انجام دهند. 

دو درجا 

این حرکت چربی سوز در حالی‌که بسیار ساده است بسیار هم موثر است. زمانی که درجا می‌زنید پشت خود را صاف نگه دارید و زانوها را تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید. برای حفظ تعادل دست‌ها را حرکت دهید. بعد از 15 یا 30 ثانیه قلب شروع به تپیدن می‌کند و این ضربان قلب را بالا می‌برد. که در صورتی که شما می‌خواهید بدنتان را به کم کردن وزن ترغیب کنید ضرورری است. 

وزنه برداری 

بلند کردن وزنه‌های سنگین در خلال یک دوره تمرینی می‌تواند برای سوزاندن چربی بسیار موثر باشد. وزنه‌برداری چه به حالت تک ضرب و چه به حالت دو ضرب به سوزاندن چربی‌ها بسیار کمک می‌کند. هم چنین بلند کردن وزنه‌های سنگین به شما کمک می‌کند که بعد از تمرین انرژی بیشتری بسوزانید چون بافت چربی ماهیچه‌ها را بالا می‌برد و این بافت هم به نوبه خودش متابولیسم بدن را بالا می‌برد. 

هرگز بیشتر از حد اعتدال وزنه نزنید چون وزنه بیش از حد سنگین به این معنی است که فشار بیش از حدی به بدن می‌آورید که باعث بد فرمی می‌شود و این یکی از منع‌های بزرگ ورزش است. 

سوپر ست 

انجام دو تمرین پشت سر هم که قسمت‌های مختلفی از بدن را به کار می‌گیرد راه ایده آلی برای سوزاندن چربی است چون ضربان قلب در خلال تمرین بالا می‌ماند. علاوه بر این، بنابر نظر دانشگاه کولورادا بعد از اینکه شما تمرین سوپر ست را تمام می‌کنید بدن تا 16 ساعت بعد به سوزاندن چربی ادامه می‌دهد. 

مطمئن شوید که هر تمرین را بدون وقفه انجام می‌دهید. برای مثال از تمرینات ماهیچه‌های دو سر مستقیم به تمرینات ماهیچه‌های سه سر بروید. 

طناب زدن

طناب زدن یکی از تمرینات سنگین و هوازی است که می‌تواند به شما کمک کند وزن کم کنید چون متابولیسم بدن را حتی زمانی که تمرین تمام شده است بالا می‌برد. این مهم است چون می‌تواند به این معنی باشد که در یک دوره تمرینی انرژی بیشتری را می‌سوزاند و بنابراین در کل نسبت به دیگر تمرینات هوازی سنگین‌تر نیست. 

پیاده روی 

اگرچه تمرینات هوازی سنگین برای بالا بردن متابولیسم بدن بسیار خوب هستند اما تمرینات هوازی سبک مثل پیاده روی هم می‌توانند برای پایین آوردن وزن موثر باشند. این مساله به این خاطر است که تمرینات هوازی سبک درصد زیاد‌تری چربی می‌سوزانند و آن را به عنوان سوخت صرف تمرن بدنی می‌کنند. بنابراین اگر شما می‌خواهید چربی بسوزانید و عادت به انجام تمرینات سنگین ندارید می‌توانید به یک پیاده روی طولانی بروید و یا یک ورزش سبک انجام دهید که به شما کمک کند به فرم بدنی که می‌خواهید برسید. 

حالا شما تمرینات چربی سوز را می‌شناسید، حالا موقع آن است که بدانید چه چیزهایی برای کم کردن وزن باید بخورید.


 منبع: تبیان

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 مهر 1395 ساعت 14:59
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما