علل پوسیدگی دندان کودکان(۲)

4- میوه و آبمیوه

همیشه به والدین توصیه می‌شود، هر روز در پنج نوبت به فرزندان خود تکه‌های میوه بدهند، اما این کار می‌تواند در دراز مدت باعث پوسیدگی دندان‌‌ها شود.

درصد زیادی از میوه‌‌ها و آبمیوه‌‌ها باعث اسیدی شدن محیط دندان می‌شود و همان‌طور که در بالا ذکر شد این عامل باعث تخریب مینای دندان می‌شود.

با این که میوه‌‌ها مقادیر زیادی از ویتامین‌‌ها را داشته و اهمیت زیادی برای سلامت بدن دارند، اما مقدار قندهای طبیعی هم در آن‌‌ها بسیار بالاست که پوسیدگی دندان‌‌ها را باعث می‌شود. دانشمندان معتقدند، بهتر است به جای آبمیوه‌‌ها از خود میوه استفاده کرد. آبمیوه‌‌ها دندان را بیشتر در معرض قند طبیعی موجود در میوه قرار می‌دهند و به این ترتیب احتمال پوسیدگی را بیشتر می‌کنند. همچنین بهتر است آبمیوه را به سرعت و به یک‌باره نوشید. هر چقدر نوشیدن یک آبمیوه با زمان بیشتری همراه باشد، به همان اندازه احتمال پوسیدگی بیشتر می‌شود.

کارشناسان توصیه می‌کنند، کودکان درست مانند گذشته به مصرف میوه ادامه دهند، اما بهتر است بلافاصله بعد از خوردن میوه ها، آب بنوشند تا اسید موجود در دهان شسته شود. همچنین بهتر است بعد از مصرف میوه، یک ماده حاوی کلسیم مانند پنیر خورده شود تا اثر اسیدی دهان را خنثی کند.

5- نوشیدنی‌های شیرین و نوشابه‌ها

یکی از مهم‌ترین عوامل شیوع بیش از حد پوسیدگی دندان در بین کودکان، رواج استفاده از نوشابه‌های مختلف، آبمیوه‌های صنعتی و نوشیدنی‌های شیرین است.

متاسفانه بعضی از کارخانه‌‌ها موادی را به محصولات خود اضافه می‌کنند که خطر پوسیدگی را بیش از پیش افزایش می‌دهد. بیش از دو سوم افراد بین 4 تا 18 سال دچار پوسیدگی دندان هستند که این موضوع می‌تواند در آینده، هزینه‌های سنگینی را برای درمان به خانواده آن‌‌ها وارد کند.

آمارها نشان می‌دهد، یک پنجم کودکان در هفته بیش از 10 بطری از انواع مختلف نوشابه‌‌ها و نوشیدنی‌های صنعتی مصرف می‌کنند. اسید موجود در این محصولات به سطح دندان حمله کرده و مینای دندان را در خود حل می‌کند.

6- دندان‌های خراب مادر

اگر از خواندن این بخش متعجب شدید، باید بگوییم که پوسیدگی دندان هم می‌تواند مانند بیماری‌های مسری منتقل شود.

پوسیدگی دندانی یک بیماری عفونی و قابل سرایت است و بیشترین انتقال آن هم از مادر به فرزند اتفاق می‌افتد. صرف نظر از این که چه ماده غذایی می‌خورید، پوسیدگی دندان‌‌ها بدون وجود باکتری‌‌ها به وجود نمی آید. این میکروب‌‌ها و جرم‌‌ها می‌توانند از دهان شخصی به دهان افراد دیگری از راه‌های مختلف مانند استفاده از غذاهایی که به صورت مشترک خورده می‌شوند، یا ظروفی که به صورت مشترک استفاده شوند، منتقل شود. به علت ارتباط نزدیک بین مادر و فرزند بخشی از این باکتری‌‌ها از طریق مادر به فرزند انتقال پیدا می‌کند.

یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از پوسیدگی‌های کودکان، کنترل پوسیدگی‌های مادر و کاهش سطح میکروبی دهان آن‌هاست و بهتر است این کار قبل از تولد فرزندان صورت بگیرد.

7- شروع کردن دیرهنگام مسواک

تقریبا همه مادران می‌دانند که بعد از رشد دندان‌های شیری در نوزادشان، باید مسواک زدن را شروع کنند، اما اکنون دانشمندان توصیه می‌کنند مادران نباید منتظر رشد دندان‌های شیری شوند و از همان ماه‌های اول، تمیز کردن لثه‌‌ها را آغاز کنند.

آکادمی دندان پزشکی کودکان توصیه می‌کند، لثه‌های کودکان حتی در صورتی که فاقد دندان هستند تمیز شود تا از رشد باکتری‌های مخرب دندان در آن‌‌ها جلوگیری به عمل بیاید.

پوسیدگی دندان درست مانند بسیاری از بیماری‌های دیگر در نتیجه تجمع باکتری‌‌ها در بدن به وجود می‌آید و هر چه مراقبت از لثه‌‌ها از سن پایین‌تری آغاز شود، به همان اندازه شانس سالم ماندن دندان‌‌ها بعد از رشد بیشتر می‌شود.

هم چنین والدین بهتر است برای تغذیه نوزادان و کودکان خود از غذاها و نوشیدنی‌هایی استفاده کنند که مقادیر پایین قند را دارند. البته این یافته‌‌ها چندان در مورد کودکانی که به طور اختصاصی با شیر مادر تغذیه شده‌اند کاربرد ندارد. شیر مادر، آنتی بادی و آنتی اکسیدان‌هایی دارد که به خوبی وظیفه محافظت از دندان‌‌ها را انجام می‌دهد، این در حالی است که شیر خشک نه تنها این خاصیت را ندارد، بلکه مقادیر زیادی قند دارد که منجر به پوسیدگی دندان‌‌ها می‌شود.

هم چنین بهتر است از دادن آبمیوه به کودکان در شیشه‌های شیر اجتناب کرد و به جای آن، این نوشیدنی را با قاشق‌های کوچک در گلوی کودکان ریخت تا تماس نوشیدنی‌‌ها با سطح دندان به کمترین میزان برسد.

8- مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن غذا

بر خلاف تصور بسیاری از والدین، مسواک زدن کودکان بلافاصله بعد از غذا خوردن باعث آسیب رساندن به دندان‌های آن‌‌ها می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد، اسید موجود در غذا و نوشیدنی‌‌ها باعث نرم شدن مینای دندان می‌شود. بنابراین استفاده از مسواک بلافاصله بعد از صرف وعده‌های غذایی می‌تواند باعث خراشیده شدن سطح دندان و خرابی آن شود. مصرف موادی که اسید بالایی دارند، مانند آبمیوه و بعضی از انواع سس‌‌ها می‌تواند بیشتر از حد معمول، میزان اسیدی شدن محیط دهان را بعد از مصرف غذا افزایش دهد. بر اساس آمار نزدیک به 53 درصد از کودکان 5 ساله در اثر همین اشتباه دچار خرابی دندان شده‌اند.


 

منبع: تبیان

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 14:30
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما