رفلاکس معده، شایع‌ترین بیماری گوارشی

معده یکی از اعضای حیاتی انسان است که تغذیه مناسب نقش مهمی در حفظ و سلامتی آن دارد. برگرداندن یا رفلاکس به حالتی اطلاق می‌شود که محتویات معده به داخل مری یا حتی دهان بر می‌گردد.

تغذیه در ایجاد رفلاکس معده نقش بسیار مهمی دارد چرا که یکی از دلایل اصلی این بیماری، مصرف مداوم غذاهای آماده، بسیار تند و یا شور است.

علایم این بیماری شامل سوزش سر دل و ترش کردن است، برخی داروها ممکن است به تخفیف علایم این بیماری کمک کنند.

سوزش سر دل عبارت است از احساس ناراحتی در قسمت فوقانی دستگاه گوارش. سوزش سر دل (که با نام برگشت محتویات معده به مری نیز شناخته می‌شود) یک علامت است و نه یک بیماری و این مشکل ربطی به قلب ندارد. سوزش سر دل می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در افراد بالای 60 سال شایع‌تر است که علایم آن غالبا با حمله قلبی اشتباه گرفته می‌شوند.

ناهید برخورداری کارشناس تغذیه با اشاره به توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری و عدم تشدید این بیماری، گفت: مصرف مواد غذایی حاوی کافئین زیاد، مانند شکلات تلخ، ممکن است باعث وخامت زخم معده در افراد مبتلا به این بیماری شود. همچنین بیماران مبتلا به رفلاکس معدی-مری باید مصرف مواد غذایی حاوی کافئین زیاد را محدود کنند.

وی درباره موارد احتیاط در مصرف کاکائوی تلخ، افزود: در افراد مبتلا به آلرژی‌های غذایی، شکلات‌های تلخ بعلت داشتن میزان زیاد ماده خشک ممکن است آلرژی را تشدید کند.

وی به بیماران مبتلا به رفلاکس معدی-مری توصیه کرد که مصرف مواد غذایی حاوی کافئین زیاد را محدود کنند چرا که ماده‌ای محرک است که تأثیرات آن تا 20 ساعت در بدن باقی می‌ماند.

بنا به گفته یک فوق تخصص گوارش و کبد بالغین، کشیدن سیگار، مصرف شکلات، قهوه، کاکائو و چای پررنگ رفلاکس معده را تشدید می‌کند.

افرادی که دچار رفلاکس معده هستند باید ضمن پرهیز از مصرف برخی مواد غذایی، از پوشیدن لباس‌های تنگ و استفاده از کمربند جلوگیری کنند.

گاهی برخی بیماری‌ها منجر به ایجاد رفلاکس معده می‌شود، برخی بیماری‌ها مانند زخم‌های معده و سرطان نه تنها سبب افزایش ترشح اسید بلکه رفلاکس نیز می‌شوند.

شل شدن محل اتصال مری به معده و نیز دیافراگم منجر به رفلاکس معده می‌شود.

به گفته یک فوق تخصص گوارش: افراد چاق نیز در معرض بیماری رفلاکس معده هستند. وی همچنین بیماری رفلاکس معده را از جمله شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی دانست و گفت: 30 تا 40 درصد افراد جامعه ماهی یک‌بار دچار رفلاکس معده می‌شوند.

وی اضافه کرد: احتمال سرطان انتهای مری در افرادی که مبتلا به رفلاکس معده هستند و مدام دچار این عارضه می‌شوند، بیشتر است. بروز رفلاکس معده در افرادی که به صورت روزانه دچار این عارضه می‌شوند، بسیار شایع است و برای این دسته از افراد جای نگرانی وجود دارد.

باید گفت که همیشه رفلاکس معده همراه با ورود اسید معده به داخل مری نیست، بلکه گاهی اوقات فرد احساس می‌کند اسید معده به داخل مری وارد شده است. تحرکی که در انتهای مری ایجاد می‌شود به مرور زمان سلول‌های مخاطی انتهای مری را تحت تغییراتی قرار می‌دهد و این تغییرات به مرور زمان منجر به سرطانی شدن انتهای مری و حتی بدخیمی آن می‌شود.

به گفته فوق تخصص گوارش: علایم رفلاکس معده را می‌توان سوزش، سردل و احساس ترش کردن معده برشمرد بیماری رفلاکس معده به مری هنگامی رخ می‌دهد که عضله انتهای مری به طور کامل دهانه آن را نمی‌بندد و در نتیجه محتویات تحریک کننده معده به داخل مری نشت می‌کند.

به گفته وی، احتمال سرطان انتهای مری در افرادی که مبتلا به رفلاکس معده هستند، وجود دارد.

خوابیدن، بلافاصله پس از صرف غذا، گوارش غذا را مختل کرده و سبب ترش کردن یا رفلاکس معده می‌شود.: به افرادی که دچار رفلاکس معده هستند، توصیه می‌شود بلافاصله پس از صرف غذا از خوابیدن و دراز کشیدن پرهیز کنند.

اگرچه یکی از علایم رفلاکس معده، ترش کردن است، باید گفت که رفلاکس معده-مری همان بازگشت اسیدهایی است که از معده به مری می‌آید و علت آن هم عملکرد نامناسب اسفنکتر مری است.

قهوه، چای و نوشابه‌های کولا برای این دسته از بیماران مضر است، این نوشیدنی‌ها حاوی کافئین است و این ماده موجب سست شدن اسفنکتر مری و بالا آمدن اسیدها می‌شود.

افراد مبتلا به رفلاکس معده باید مدتی مصرف مواد حساسیت‌زا را حذف کنند در غیر این صورت به تدریج مبتلا به زخم معده، روده و یا اثنی عشر می‌شوند.

رفلاکس مکرر معده و عدم رعایت نکات تغذیه‌ای، در نهایت منجر به زخم معده، روده و اثنی عشر خواهد شد. غذاهای پرچرب تاثیر مستقیم در ترش کردن معده و یا رفلاکس آن دارد.

عصبانیت نیز در ترش کردن معده بسیار تاثیرگذار است؛ افرادی که دچار چنین مشکلی هستند باید از محیط‌های استرس زا دوری کنند، ضمن آن‌که اصلاح تغذیه در بهبود این بیماری موثر است.

افرادی که دچار رفلاکس معده هستند باید از خوردن مایعات در بین غذا خودداری کنند. همچنین این دسته از بیماران که نسبت به مصرف سبزیجات و میوه‌ها، واکنش نشان می‌دهند باید از میوه و سبزیجات پخته شده و یا از کمپوت‌ها، استفاده کنند.

افراد مبتلا به رفلاکس معده باید مدتی مصرف مواد حساسیت‌زا را حذف کنند در غیر این صورت به تدریج مبتلا به زخم معده، روده و یا اثنی عشر می‌شوند.


منبع: عصر ایران

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 11 آذر 1395 ساعت 21:06
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما